Wpływ promieniowania UV na wzrok

Musimy pamiętać, że oko człowieka każdego dnia może paść ofiarą czynników, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do całkowitej utraty zdolności widzenia. To nie są żarty, ale nie wszyscy przywiązujemy odpowiednią wagę do problemów, które występują na co dzień. Jeśli dajmy na to świeci ostre słońce, a my musimy wykonywać pracę na zewnątrz, to zapewnienie oczom odpowiedniej ochrony powinno stanowić oczywistość. Jednak w praktyce nie zawsze tak jest i należy mieć to na uwadze.

Jakie rozwiązania są zalecane? Słońce jest wspaniałe, ale dla naszego wzroku okazuje się czasami wrogiem. Wszystko przez promieniowanie UV, co do którego badacze są zgodni, iż potrafi nieodwracalnie uszkadzać wzrok. Oczywiście samo chodzenie po dworze w słoneczny dzień nie stanowi problemu, jednak wpatrywanie się w słońce bez ochrony może być fatalne w skutkach. Dlatego właśnie latem obowiązkowo należy sięgać po okulary przeciwsłoneczne z prawdziwego zdarzenia, a nie takie, które są po prostu przyciemniane.

Solidne modele posiadają soczewki z zaawansowanymi filtrami UVA i UVB. Takie same filtry o identycznym działaniu są też stosowane w goglach narciarskich, dzięki którym można bez obaw o wzrok oddawać się szaleństwom na stoku. Miejmy bowiem na względzie, iż zimą słońce potrafi świecić intensywnie, a promieniowanie UV w żaden sposób nie słabnie w warunkach niższej temperatury. Promienie odbijane od pokrywy śnieżnej mogą jeszcze bardziej zaszkodzić naszym oczom i w konsekwencji pogorszyć wzrok, czego przecież nie chcemy.

elastyczni.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.