Prawidłowe aplikowanie kropli do oczu

Dla milionów osób na świecie suchość oka jest poważnym problemem. Może ona wywoływać bardzo nieprzyjemne reakcje, które wiążą się głównie z pieczeniem, wrażeniem obecności piasku w oku oraz szeroko rozumianym dyskomfortem.

Na objawy suchości oczu są w pierwszej kolejności narażeni ludzie przybywający wiele godzin w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach, ponieważ powietrze w takich miejscach wyjątkowo sprzyja redukcji filmu łzowego. Niewskazana w tym kontekście jest również wielogodzinna praca przy komputerze.

Na szczęście każdy z nas może efektywnie regulować poziom nawilżenia oczu za pomocą specjalnych środków. Chodzi o krople do oczu, które są komponowane ze składników o dwojakim działaniu.

Z jednej strony mają one pomóc w odbudowie filmu łzowego i pobudzić oko, aby produkowało większą ilość nawilżenia we własnym zakresie. Z drugiej strony krople spełniają również funkcję sztucznych łez i mają zastępować je w sytuacji, gdy oko z jakichś względów ma problem z ich wytwarzaniem.

Kwestia kolejna to odpowiednia aplikacja kropli. Z reguły na opakowaniu lub na dołączonej ulotce znalazła się tekstowa oraz graficzna instrukcja, która pokazuje nam w jaki sposób należy aplikować krople do oka.

Nie jest to nic skomplikowanego – będzie to jednak łatwiejsze, jeśli zrobimy to przed lustrem, aby mieć lepszą kontrolę nad tą czynnością. Krople powinny trafić na dolną część powieki poniżej gałki ocznej (w czasie aplikacji zalecane jest skierowanie wzroku w górę).

Gdy krople już znajdą się w oku, należy je zamknąć, aby preparat równomiernie rozprowadził się na powierzchni oka.

elastyczni.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.