Jak prawidłowo dbać o oczy?

Każdego dnia jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa, a nasz organizm może borykać się z sytuacjami groźnymi dla naszego zdrowia. Bardzo wielu negatywnych scenariuszy w tym zakresie da się uniknąć poprzez rozsądną profilaktykę. Słowo „rozsądek” jest tu kluczowe, bo zazwyczaj wystarczy niewiele zapobiegliwości, aby uchronić się przed problematycznymi dolegliwościami.

Gdy za oknami jest mróz, a my chcemy uniknąć na przykład odmrożeń po prostu ciepło się ubieramy. I to zazwyczaj wystarczy. O oczy także warto dbać – z różnych względów.

Przede wszystkim oczy mamy jedne, a to oznacza, że musimy dokładać szczególnych starań, aby zapewnić im dobrą kondycję przez cały czas. Oko łatwo się męczy, zwłaszcza w pewnych konkretnych warunkach. Jeśli przez wiele godzin pracujemy przy komputerze, co w tej chwili stanowi istotę życia zawodowego milionów osób, powinniśmy robić regularne przerwy.

Warto też korzystać ze specjalnych okularów z soczewkami posiadającymi ochronne filtry. Można także nakładać je na monitor. Częstą przypadłością wśród współczesnej populacji jest syndrom tak zwanego suchego oka, który polega na niedostatecznej produkcji filmu łzowego przez nasze oczy.

Może to wynikać z różnych przyczyn – jedną z nich jest przebywanie długi czas w pomieszczeniach klimatyzowanych, ale również zbyt długie korzystanie z komputera. Warto więc zapewnić oku optymalne nawilżenie. Jeśli naturalne nie jest dostateczne, warto skorzystać z niedrogich i łatwo dostępnych kropli, wspomagających odbudowę filmu łzowego.

elastyczni.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.