Jak nawilżać soczewki kontaktowe?

Noszenie soczewek kontaktowych pozwala dużej ilości osób na świecie na poprawę widzenia. Odgrywają więc one taką samą rolę jak tradycyjne okulary korekcyjne, nie są jednak widoczne i przez to dla wielu osób są znacznie lepszym rozwiązaniem. Nie da się jednak ukryć, że korzystanie ze szkieł ma pewne wady i jest bardziej skomplikowane.

Musimy bowiem aplikować soczewki, a także dbać o to, aby były one zawsze w dobrym stanie. Pojawiają się jeszcze problemy związane z niedostatecznym nawilżeniem oczu. Osoby korzystające z soczewek są w większym stopniu narażone na objawy suchości oka, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę.

To oznacza, że oczy, a także same soczewki muszą być odpowiednio nawilżane. Pomaga to również w aplikacji samej soczewki, która powinna być wilgotna, aby bez problemu można było ją ułożyć na powierzchni oczu. Jednak okazuje się, że nie każdy preparat nawilżający odpowiedni dla ludzkiego oka nadaje się do tego, by nawilżyć również soczewkę.

Klasyczne krople z pewnych powodów nie wchodzą w grę. Jeśli nosimy soczewki, to w zasadzie jedynym bezpiecznym preparatem nawilżającym, po który możemy sięgać są tak zwane sztuczne łzy. Ich cechą specyficzną jest to, iż nie zawierają konserwantów.

Te bowiem mogą negatywnie wpływać na soczewki, powodując między innymi ich odbarwienie. Niemal wszystkie tradycyjne krople do oczu zawierają takie związki (na przykład chlorek benzalkoniowy), więc nie można łączyć ich stosowania ze stosowaniem soczewek. W razie wątpliwości o najlepszy środek najlepiej zapytać okulistę lub optyka.

elastyczni.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.