Dbanie o oczy w czasie zimy

Kiedy za oknami pojawia się mróz i śnieg, musimy być na to przygotowani. Kwestia podstawowa to strój, ponieważ musimy ubierać się ciepło, aby zapobiegać wyziębieniu organizmu i ewentualnym chorobom z tym związanym. To dość oczywiste kwestie, ale są również te mniej oczywiste – a równocześnie bardzo ważne.

Oczy podczas zimy także zasługują na dodatkową troskę, ponieważ mogą być narażone na pewne problemy. Przede wszystkim ujemne temperatury sprzyjają suchości oka, o czym nie zawsze pamiętamy. Tak samo jak skóra w czasie mrozu jest narażona na szybką utratę wody i przesuszenie, czasami objawiające się uczuciem dyskomfortu, tak samo oko w zimie może w niedostatecznym stopniu wytwarzać film łzowy.

W tym momencie należy sięgnąć po rozwiązania, które poprawią sytuację. Jednym z nich są sztuczne łzy, które niwelują uczucie suchości i równocześnie pobudzają oko do produkcji filmu we własnym zakresie. Zakraplanie jest wskazane u osób, które w czasie chłodnych miesięcy odczuwają swędzenie czy pieczenie oczu.

Kwestia kolejna jest związana z dniami słonecznymi, gdy równocześnie ujemne temperatury sprzyjają długotrwałemu utrzymywaniu się pokrywy śnieżnej. Śnieg odbija słońce i potęguje działanie promieni UV, które mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasze oczy. W takiej sytuacji warto sięgać po okulary ochronne, które mają zaawansowane filtry UV.

Jeśli lubimy w czasie zimy oddawać się urokom narciarstwa, to tym bardziej powinniśmy zainwestować w ochronę w postaci specjalnych gogli. Na stoku są one wręcz obowiązkowym elementem wyposażenia.

elastyczni.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.