Dbanie o oczy w czasie lata

Zdecydowana większość z nas lubi lato. Jest wtedy ciepło, świeci słońce, można swobodnie spędzać czas na świeżym powietrzu i ogólnie rzecz biorąc cieszyć się wolnym czasem. Jesteśmy wtedy bardziej optymistyczni, lepiej nastawieni do świata.

Jednak lato ma swoje plusy oraz minusy. Warto zastanowić się nad tym, jak w letnich warunkach funkcjonują nasze oczy, a jest to temat naprawdę godny uwagi. U większości osób oko latem zachowuje się normalnie.

Nie ma żadnych niepokojących objawów, którymi można by się martwić. Ale nie zawsze tak jest. Musimy pamiętać, że latem intensywnie świeci słońce.

Jego promienie, choć życiodajne i niezbędne dla wszystkich żywych organizmów, mogą być jednak zagrożeniem dla wzroku. Chodzi o promieniowanie UV, co do którego naukowo dowiedziono, że może negatywnie wpływać na stan oczu i sprawiać, że nasze widzenie będzie się systematycznie pogarszać. Jesteśmy na to narażeni przede wszystkim wówczas, gdy spoglądamy na promienie słoneczne bez odpowiednich okularów na nosie.

Co rozumiemy pod pojęciem „odpowiednie okulary”? Nie chodzi o pierwsze z brzegu modele z przyciemnianymi soczewkami, ponieważ te najtańsze tak naprawdę nie dają żadnej ochrony. Spełniają głównie funkcję estetyczną i mogą minimalnie łagodzić ostrość słońca. Jednak nie są w stanie zatrzymać promieniowania UVA i UVB.

To mogą zrobić jedynie dobrej jakości okulary, które posiadają w soczewkach wysokiej jakości filtry. Za takie modele zapłacimy nieco więcej, jednak warto to zrobić, aby cieszyć się komfortem i bezpiecznym zmysłem wzroku latem.

elastyczni.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.