Dbanie o oczy a wady wzroku

Czy istnieje bezpośredni związek pomiędzy występowaniem wad wzroku a stopniem naszej dbałości o oczy i dobre widzenie? Oczywiście, że tak, choć nie każdy o tym pamięta lub wie. Warto dbać o nasze widzenie każdego dnia, ponieważ tym sposobem jesteśmy w stanie znacząco przedłużyć nasze szanse na to, aby przez długie lata cieszyć się doskonałym wzrokiem. Długotrwałe przesiadywanie przez telewizorem czy monitorem komputera może sprzyjać pogorszeniu widzenia i jest to zjawisko absolutnie typowe. Zwłaszcza, gdy siedzimy zbyt blisko ekranu.

Opłaca się robić regularne przerwy w pracy, aby nasze oczy mogły nieco odpocząć. Eksperci szacują, że przerwa trwająca około 15 minut powinna być robiona co mniej więcej dwie godziny, choć wiemy doskonale, że nie zawsze jest to wykonalne. Dlatego warto w tym zakresie dogadać się z przełożonymi, którzy tak naprawdę sami powinni wyznaczyć swoim podwładnym taki odpoczynek. Zaniedbując oczy można pogłębić wady wzroku istniejące niezależnie od niesprzyjających czynników.

Nie chodzi tu tylko o telewizor czy komputer. Bardzo ważne dla naszego widzenia są także spożywane na co dzień produkty spożywcze. Zła dieta może bowiem sprzyjać problemom ze wzrokiem, dlatego należy ograniczać udział w diecie potraw tłustych, żywności przetworzonej oraz pochodzącej z niepewnych źródeł. Pod żadnym pozorem nie wolno wypijać alkoholu niewiadomego pochodzenia – niemal zawsze grozi to trwałym pogorszeniem, a nawet całkowitą utratą wzroku.

Pamiętajmy, aby dbać o oczy w każdym możliwym zakresie, a odwdzięczą się one ostrym widzeniem przez lata.

elastyczni.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.