Choroby i infekcje oczu

Dbanie o oczy bywa naprawdę poważnym wyzwaniem, ponieważ nasz narząd wzroku jest narażony na wiele zagrożeń, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Nasze ciało jest pod wieloma względami ułomne, ponieważ zagrażają mu chociażby choroby i infekcje różnego rodzaju. W tym również te związane z naszymi oczami.

Efektywna profilaktyka w tym zakresie jest możliwa i nie jest zbyt skomplikowana, o czym jeszcze będziemy pisać. Jednakże faktem jest, że na pewne dolegliwości jesteśmy na co dzień narażeni. Nasze oczy są wrażliwe i z pewnością mogą się przydarzyć różne przypadłości, które na pewno wywołają dyskomfort, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do osłabienia lub całkowitej utraty wzroku.

Najgroźniejsze choroby oczu, z którymi okulistyka radzi sobie ze zmiennym szczęściem, to zaćma oraz jaskra. Dotykają one głównie osób starszych, choć nie ma w tym względzie żelaznej zasady. Problemem mogą być również mikrowylewy wewnątrz oka.

Ich konsekwencją może być nieodwracalna utrata wzroku. Jeśli chodzi o ryzyko infekcji oka, z pewnością występują one rzadziej, choć są rzecz jasna możliwe. Do najczęstszych przyczyn infekcji należy nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny i na przykład dotykanie okolic oczu brudnymi rękami, na których mogą znajdować się rozmaite bakterie oraz wirusy.

Jeśli w tym momencie nasze oczy są podrażnione z innych przyczyn, mikrouszkodzenia na ich powierzchni mogą sprzyjać infekcji, a jej konsekwencje są trudne do przewidzenia i potencjalnie różne w każdym przypadku.

elastyczni.com.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.